Dnes sme si pre Vás pripravili výborný recept na lahodnú maškrtu, ktorú sme si obľúbili hneď pri prvom súste.

Jedná sa o lahodné rezy, ktorými skutočne nič nepokazíte.

Návšteva pýtala okamžite recept!

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

Základ:

 • 250g hladkej múky
 • 200g cukru
 • 200g masla
 • pol balíka prášku do pečiva
 • 4 celé vajcia
 • vanilková esencia
 • 2  polievkové lyžice kakaa

Krém:

200 gramov horkej čokolády

120 gramov smotany 40%, postačí však aj klasická 30%.

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Je potrebné si najprv pripraviť smotanu s čokoládou. Obe tieto ingrediencie zohrejte v kastróliku a pripravte z nich jednotnú a hustú kvapalinu.
 2. Potom, čo sa zložky spoja do homogénnej hmoty ich nechajte vychladnúť. Keď hmota dosiahne izbovú teploty, dajte ju do chladničky aspoň na dve hodiny. Až potom môžete vyšľahať šľahačku. Poďme na cesto. Najskôr si rozohrejte rúru na 180 stupňov . Potom dajte rozpustiť maslo do mikrovlnky a vyberte pri izbovej teplote. V mise potom zmiešajte vajcia a cukor, pridajte maslo, múku a prášok do pečiva. Cesto potom rozdeľte na tri časti a do jednej pridajte kakao
 3. Formu vymažte tukom a vysypte. Potom do nej vložte kakaové cesto a pečte 15 minút. Zvyšné cesto zmiešajte s vanilkovou esenciou a pečte tiež 15 minút. Upečené korpusy nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.
 4. Po vychladnutí orežte korpusy na rovnaký tvar a veľkosť . Na vanilkový korpus natrite čokoládový krém a položte naň kakaový korpus. Potom opäť potrite krémom a položte zvyšný vanilkový korpus.
 5. Premazávať stačí iba tenkou vrstvou krému. Cesto je samo o sebe vláčne a chutné, tak nie je potrebné príliš veľká vrstva šľahačkového krému. Teraz stačí len dozdobiť. Polejeme bielou polevou, prípadne bielou čokoládou a tú potom posypete čokoládovou ryžou .
 6. Stuhnúť do chladničky aspoň na hodinu a môžete podávať.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.