Dnes sme si pre Vás pripravili výborný recept na jednoduchý ale o to chutnejší krémeš z lístkového cesta.

Chutí naozaj výborne, zjedol sa takmer okamžite!

Pripravte si aj vy túto skvelú maškrtu a uvidíte, že nebudete ľutovať!

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

 • lístkové cesto – 500 g
 • mlieko – 1 l
 • cukor – 250 g
 • vanilkový puding – 120 g
 • vanilkový cukor – 2 vrecká
 • vajcia – 6 ks
 • smotana na šľahanie – 500 ml
 • práškový cukor – podľa potreby aj na záverečný posyp

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Listové cesto rozvaľkajte na plát o veľkosti plechu. Preneste ho na plech a po celej ploche ho rovnomerne rozpichajte vidličkou. Vložte ho do rúry vyhriatej na 220 ° C a pečte 15 minút. Potom vyberte upečené cesto z rúry, nechajte ho úplne vychladnúť a dlhým, ostrým nožom ho rozrežte priečne na dve polovice.
 2. Jeden plát vložte na tácku a druhý rozkrájajte na štvorce.
 3. Vyklepnite šesť vajíčok a oddeľte bielky od žĺtkov. Bielky odložte bokom a žĺtky vložte do hlbokej misky. Vanilkový puding v prášku zmiešajte so 150 gramami práškového cukru a vsypte túto zmes do misky k žĺtkom, pričom metličkou všetko nepretržite šľahajte, aby ste docielili jednoliatu konzistenciu. Tú zrieďte aj trochou mlieka, ktoré tiež zašľahajte. Z bielkov vyšľahajte pevný sneh, pričom v priebehu šľahania postupne pridávajte 130 gramov práškového cukru.
 4. Zvyšné mlieko nalejte do kastrólika, prisypte vanilkový cukor, postavte ho na kachle a priveďte do varu. Potom vmiešajte zmes pudingu so žĺtkami a metlou nepretržite šľahajte a varte, kým krém nezhustne. Potom ho odstavte z kachlí, nechajte mierne vychladnúť a potom stierkou elektrickým šľahačom na najnižšie obrátky vmiešajte bielkovú penu.
 5. Hotový krém preneste na spodnú časť upečeného korpusu a rozotrite ho do roviny. Vyšľahajte šľahačku do pevnej peny a preneste ju na vrch pudingového krému, taktiež túto vrstvu uhlaďte a priklopte na štvorčeky rozkrájanou druhou časťou korpusu.
 6. Necháme poriadne vychladnúť a posypeme práškovým cukrom.

Video recept:

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.