Dnes sme si pre Vás pripravili skutočne jednoduchý recept na výborný a jednoduchý koláčik, ktorý sme si okamžite zamilovali.

Reč je o chutnom keksíkovom koláči s lahodným krémom.

Príprava je skutočne jednoduchá, takže sa nemáte čoho obávať

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie::

  • smotana na šľahanie – 660 ml
  • mascarpone – 500 g
  • práškový cukor – 2 polievkové lyžice
  • vanilkový cukor – 1 ks
  • vanilkové keksíky – 400 g

Takto budeme v recepte postupovať:

  1. Na krém budete potrebovať našľahať smotanu, aby z nej vznikla mierne hustá hmota (použiť môžete aj stužovač smotany, ktorý vám celú prácu značne uľahčí). K nej potom postupne pridáte práškový a vanilkový cukor a poriadne premiešate.
  2. K vzniknutej zmesi potom primiešate tiež mascarpone a mixujete do tej doby, než sa všetky potrebné prísady krásne spoja a vytvoria lahodný krém. Ten by mal byť skôr hustejšieho rázu, takže v prípade, že sa vám zdá príliš riedky, pridajte na jeho zahustenie viac mascarpone, alebo opäť použite stužovač smotany, ktorý vám pomôže s držaním správnej konzistencie krému.
  3. Pripravíme plech, na ktorý rovnomerne rozložíme vrstvu sušienok. Na tú potom nanesiete polovicu krému, ktorý rozotrite tak, aby bol pekne až po okraje sušienok . Rovnako pokračujeme aj pri druhej vrstve na ktorú potom opäť uložíme sušienky.
  4. Nakoniec stačí iba ozdobiť nastrúhanou alebo roztopenou čokoládou a môžeme dať zachladiť do chladničky minimálne na 3 hodiny.
Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.