Určite si spomínate na svoje detstvo a na chute rôznych sladkých dobrôt. Medzi tie sa určite radila aj taká, ktorá kombinovala onú ​​sladkosť a tiež fakt, že bola z mlieka a teda zdravá.

Touto dobrotou bol Pribináčik.

Ten samozrejme kúpite v obchodoch aj teraz. Prečo ho ale kupovať, keď je tu iná možnosť. Môžete si urobiť Pribináčik doma.

Prečo? Keďže budeme garantovať, že vám zachutí viac ako ten kupovaný. A tiež si môžete byť istí tým, že aj oveľa menej stojí. Výhody sú jasné.

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 500 ml smotany na šľahanie
 • 200 g mliečnej čokolády
 • 4 balenia tučného tvarohu
 • 10 lyžíc cukru
 • 1 balenie piškót

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Prvým krokom je príprava tvarohu. Všetky balenia vyklopte do misy, pridajte všetok cukor a miešajte. Cieľom je to, aby sa cukor s tvarohom dokonale prepojil. Teda aby sa hlavne rozpustil a aby bol tvaroh rovnomerne sladký. Túto časť preto nepodceňujte a dajte si záležať na tom, aby bolo všetko tak, ako by malo byť.
 2. Druhým krokom je ušľahanie smotany. Tu je postup celkom jednoduchý. Základom je smotanu dobre vychladiť, naliať do misy a vziať si šľahač, ktorý prácu odvedie za vás. Cieľom je, aby bola smotana ušľahaná na takú šľahačku, ktorá bude veľmi dobre držať v samotnej mise, aj keď ju otočíte hore dnom. To je tá pravá konzistencia, ktorú budete chcieť dosiahnuť.
 3. Akonáhle je šľahačka hotová, môžete ju opatrne primiešavať do tvarohu. Cieľom je vytvoriť nadýchanú zmes, ktorá bude doslova lákať k tomu, aby ste ju ochutnali. A stále bude samozrejme aj držať pohromade. Potom rozdeľte hotovú zmes na 2 časti.
 4. Mliečnu čokoládu klasicky rozpustíte v hrnci, ktorý bude umiestnený vo vodnom kúpeli. Tým eliminujete možné pripaľovanie a tiež zaistíte rovnomerné rozloženie teploty. Akonáhle je čokoláda rozpustená, môžete ju opatrne naliať do jednej časti tvarohu so smotanou. Všetko dôkladne premiešate aby opäť došlo ako k prepojeniu chutí, tak aj prepojenie konzistencie.
 5. Prípravy sú za vami a tak sa môžete pustiť do kroku posledného, ​​ktorým je už len naplnenie formy, kde domáci Pribináčik vznikne. Na dno  poukladáme piškóty a na ne sa nanesie vrstva prvého krému. Je jedno, či to bude ten čokoládový, alebo sa bude jednať o prírodné kakaový. Všetko sa dobre rozotrie a opäť sa vytvorí vrstva piškót. A ako iste čakáte, tak hornou vrstvou bude druhá časť krému.
 6. Dáme do chladničky.

Máme hotovo!

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept aj s priateľmi, určite si tiež radi pochutnajú.