Skvelý pudingový koláčik od pani Simony
Výborný pudingový zákusok je skutočným skvostom. Hneď po prvom vyskúšaný sme si ho zamilovali a sme presvedčení, že tak to bude aj u Vás.
Potešte svoju rodinu týmto zákuskom od pani Simony a oslaďte si deň.
Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:
- 1 hrnček mletých pekanových orechov
- 3 PL cukru
- polovica hrnčeka roztopeného masla
- 1 hrnček polohrubej múky
Krémová vrstva
- 250 gramov mascarpone (alebo jemného tvarohu, prípadne Philadelphie)
- 1 hrnček práškového cukru
- 1 hrnček šľahačky
Pudingové vrstvy:
- 1 vanilkový puding
- mlieko
- čokoládový puding
Posledná vrstva:
- smotana na šľahanie
- čokoláda na ozdobu
- trochu cukru na ochutenie šľahačky
Takto budeme v recepte postupovať:
- Rúru si predhrejeme na 180 stupňov. V miske si zmiešame orechy, múku, maslo a cukor a takéto cesto natlačíme do formy. Pečieme asi 20 minút, potom ho necháme vychladnúť.
- Medzitým si pripravíme vanilkový aj čokoládový puding. Ochutíme ich cukrom ak je potreba a vypneme ich až keď sú naozaj husté. V mixéry si pripravíme aj krémovú vrstvu. Zmiešame mascarpone s cukrom a šľahačkou. Pomôžeme si mixérom a vypracujeme vzdušnú plnku.
- Na vychladnutý korpus dáme najskôr krémovú plnku, na ňu ide vanilkový puding a potom aj čokoládový. Celé to dáme vychladiť do chladničky. Na vrch si pripravíme obyčajnú šľahačku a nastrúhanú čokoládu. Šľahačku natrieme na puding a vrch dozdobíme hoblinkami. V chladničke dezert necháme napríklad cez noc, ale budú mu stačiť aj 2-3 hodinky.
Máme hotovo!
Prajeme Vám dobrú chuť!
Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!