Pro krásné pralinky už nemusíte běžet do čokoládovny. :) Vyrobte si je doma sami pomocí formy na led a pár základních ingrediencí za necelou hodinku a půl. :)

Ingredience na 16 porcí

  • 2 1/2 hrnku čokoládových kousků
  • 2 1/2 lžíce kokosového oleje
  • 2 lžíce arašídového másla
  • 6 karamelek
  • 2 lžíce arašídů
  • 2 velké marshmallow

Postup

Celkový čas přípravy: 80 min

1

Čokoládu rozpusťte v mikrovlnce nebo nad parou. Přibližně třetinou množství naplňte olejem lehce vymazanou formu na led. Nechte 2 až 3 minuty stát.

Ice_Cube_Tray_Chocolates_First_Pour
2

Poté formu postupně natáčejte tak, aby čokoláda obalila i strany formiček. Na minutu až dvě vložte formu na led do mrazáku, jen aby čokoláda lehce ztuhla.Ještě jednou obalte stěny formiček pomocí natáčení formy. Poté nechte čokoládu ve formě 2 až 3 odpočívat. Mezitím si připravte náplně. Do každé karamelky vpracujte přibližně lžičku arašídů. Marshmallow nakrájejte na poloviny a lehce odkrojte okraje. pralinky poté naplňte karamelem s arašídy, marshmallow nebo arašídovým máslem.

Ice_Cube_Tray_Chocolates_Cover
3

Naplněné pralinky zalijte rozpuštěnou čokoládou a poté s formou lehce zaklepejte o podložku, aby se uvolnily vzduchové bubliny. Přilijte další čokoládu a postup zopakujte. Nakonec očištěte povrch formy, aby nebyly budoucí pralinky spojené. Vložte formu na rovný povrch a poté aspoň na hodinu do mrazáku nebo dokud čokoláda úplně neztuhne.

Ice_Cube_Tray_Chocolates_Pouring-1
4

Formu vyndejte z mrazáku a nechte 5 až 10 minut stát. Opatrně vyndejte pralinky z formy, oddělte je od sebe a můžete podávat :).

Ice_Cube_Tray_Chocolates_Mold

Zdroj: tiphero.com