Neskutečně jednoduchá a velice chutná záležitost. Pojďte se se mnou vydat do Francie a upečte si jednoduché Palmiers.

Ingredience na 25 porcí

Suroviny:
Listové těsto
Třtinový cukr
Ořechy – co kdo rád
Skořice
Máslo

Na obalení:
Třtinový cukr
Ořechy

Postup

Celkový čas přípravy: 40 min

1

Celý plát těsta jsem potřela rozpuštěným máslem. Dále jsem na těsto nasypala třtinový cukr. Použít můžete samozřejmě i klasický a množství si určíte sami.

2

Na těsto jsem nasypala ořechy. Také můžete zvolit, jaké máte rádi. Ať to jsou pistácie, lískáče nebo mandle. Já použila rozemletou směs vlašáků a pekanových ořechů. Ty jsem ještě pomocí válečku lehce zatlačila do těsta. Nakonec jsem vše zasypala skořicí. Opět je na vás, jaké množství použijete.

3

Těsto je potřeba zarolovat. Vždy rolujte ze dvou protilehlých stran – těch delších, aby se roládky setkaly uprostřed. Opět jsem těsto potřela máslem a roládky přehnula na sebe (viz. video). Celou roládu jsem přendala na plech a dala na 30 minut ztuhnout do lednice.

4

Troubu jsem si předehřála na 200°C a roládu rozkrájela na 1 cm silné pláty, které jsem rozložila na plech tak, aby byl mezi nimi rozestup. Takto jsem to udělala s jednou půlkou těsta.

5

Tu druhou jsem ze všech stran potřela rozpuštěným máslem. Smíchala jsem si třtinový cukr se směsí ořechů a celý váleček jim obalila. Zbylou roládu jsem opět nařezala a dala na plech.

6

Pokud není ještě trouba předehřátá, vložte plech opět do lednice. Poté do trouby a pečte asi 20 minut.

7

Upečené palmiers nechte vychladnout na mřížce.

Poznámka

Pokud byste si listové těsto rozvalovali sami, ať už kupované nebo domácí, je potřeba ho vyválet na tenký plát asi
3 mm a vykrojit ho do rozměrů 25×33 cm.