Křupavý košíček z čokolády vytváří skvělí kontrast s nadýchanou čokoládovo-malinovou pěnou. Lepší dárek pro milovníky čokolády snad neexistuje. :)

Ingredience na 6 porcí

Čokoládové košíčky:

  • 200 g hořké čokolády
  • 6 košíčků z alobalu (lze použít i silikonové košíčky)

Malinové pyré:

  • 150 g malin
  • ¼ hrnečku cukru (50 g)

Čokoládovo-malinová pěna:

  • 200 g hořké čokolády
  • 1 ¼ hrnečku smetany ke šlehání (300 g)
  • čerstvé maliny
  • moučkový cukr na posypání

Postup

Celkový čas přípravy: 60 min

1

Nejdříve si připravte čokoládové košíčky. Čokoládu si rozdělte na dvě části – 160 g a 40 g. Do velké ohnivzdorné mísy nasypejte 160 g čokolády. V hrnci přiveďte vodu k varu a nad páru umístěte mísu s čokoládou. Zahřívejte, dokud čokoláda nezíská 105-115 stupňů a poté sejměte z páry. Do mísy přidejte 40 g čokolády a nechte rozpustit v hladkou konzistenci.

2

Každý košíček naplňte rozpuštěnou čokoládou do méně než poloviny jejich výšky. Košíčkem otáčejte, aby čokoláda pokryla celý vnitřní povrch formiček a přebytečnou čokoládu nalijte zpět do mísy. Otřete okraje a košíčky pokládejte vzhůru nohama na plát pečícího papíru. Pokud čokoláda začne tuhnout, znovu ji umístěte nad vodní páru a nechte rozpustit. Hotové košíčky vložte na 30 minut do mrazáku ztuhnout.

3

Mezitím si připravte malinové pyré. V malém hrnci zahřejte maliny společně společně s cukrem. Vařte 5-10 minut a odeberte z ohně. Přelijte přes síto, abyste se zbavili semínek a odložte stranou.

4

Na pěnu opět nalámejte čokoládu do mísy a nechte rozpustit nad párou. Poté odeberte z ohně a do čokolády zamíchejte malinové pyré. Smetanu vyšlehejte v nadýchanou šlehačku. Třetinu vyšlehané šlehačky přidejte k čokoládovo-malinové směsi, jemně vmíchejte a poté celou směs přilijte ke šlehačce a velmi opatrně zapracujte dohromady.

5

Čokoládové košíčky vyjměte z mrazáku a odeberte z formiček a naplňte čokoládovo-malinovou pěnou. Vložte opět na 2 hodiny do lednice. Před podáváním ozdobte čerstvými malinami a nakonec můžete košíčky posypat moučkovým cukrem. Dobrou chuť. :)