Také máte rádi citronovou zmrzlinu? Tak zkuste tuhle s lemon curd, s výborným citronovým krémem, který je už sám o sobě lahůdka. Zmrzlina je nádherně smetanová a přitom díky citronovému krému parádně osvěžující.

Ingredience na 2 porce

  • 1 smetana ke šlehání
  • cca 150 g lemon curd (množství si uzpůsobte dle chuti)
  • 1 – 2 lžíce javorového sirupu (případně třtinový cukr)

Postup

Celkový čas přípravy: 15 min

1

Postup je velice snadný. Smetana i lemon curd musí mít přibližně stejnou teplotu, obé tedy studené.

2

Vyšlehejte smetanu za postupného přidávání lemon curd, dejte pozor ať nepřešleháte a smetana se nesrazí. Jemně přimíchejte javorový sirup.

3

Pokud máte zmrzlinovač, smetanovou hmotu dejte vychladit a poté dejte do zmrzlinovače. Hotovou dejte ještě tak na hodinku mrazit.

4

V případě že zmrzlinovač nemáte, smetanovou hmotu dejte do mrazáku a za 30 – 60 minut směs promíchejte, dřív než se začnou tvořit ledové krystalky. Toto opakujte ještě dvakrát. Poté nechte zcela zmrznout, přibližně 6 h nebo přes noc.

5

Úplně nejsnazší je nalít smetanovou hmotu do formiček na popsickles (nanuky). Odpadá vám tím veškeré míchání a jen dejte ve formičkách zamrazit.

6

Podávat můžete např. s nastrouhanou kúrou z chemicky neošetřeného citronu.

Poznámka

Tip na popsickles: pokud budete dávat mrazit do formiček, přidejte do smetanové hmoty lžíci (nebo dle chuti množství) lemon curd a promíchejte jen tak halabala, by bylo zřetelné žilkování a vynikla chuť a barva přidaného lemon krému.