Ti z Vás, kteří mají rádi cheesecake nechť zbystří! Přinášíme Vám recept na jahodový cheesecake, který má nejen výbornou chuť, ale je to přesně ten typ dezertu, který se svou lehkostí hodí do právě probíhajících veder. Navíc je sezóna jahod, takže není problém je sehnat na každém kroku, pěkně sladké a čerstvé.

Ingredience na 10 porcí

na základ cheesecaku

 • 300 g máslových sušenek
 • 175 g másla (v pokojové teplotě)

na krém

 • 375 g jahodového jogurtu (záleží jen na Vás, který preferujete)
 • 200 ml smetany ke šlehání
 • 20 g moučkového cukru
 • 12 g želatinových listů (kdo s nimi nerad pracuje, postačí jiný želatinový ztužovač v prášku)

na jahodové ganache

 • 180 g čerstvých jahod
 • 40 g moučkového cukru
 • 40 g želatinových listů (nebo opět jiný želatinový ztužovač v prášku)

Ještě, než začneme se samotnou přípravou cheesecaku, je potřeba udělat pár kroků, bez kterých se neobejdeme.

 • asi hodinu před přípravou krému dáme mísu, ve které budeme krém míchat do lednice, popř. na 15 min do mrazáku
 • vytáhneme si máslo z lednice, cca 30 min před přípravou, tak, aby nabylo pokojové teploty
 • formu na cheesecake (o průměru cca 25cm) obalíme pečícím papírem, v případě, že máte novou formu, která na sebe nelepí těsto, postačí obalit dno potravinovou fólii

Postup

Celkový čas přípravy: 45 min

1

Nejprve začneme s přípravou základu cheesecaku. Máslové sušenky nasekáme na jemno. Můžeme použít mixér, nebo utěrku a paličku.

ch3
2

Do takto nasekaných sušenek přidáme máslo, které má pokojovou teplotu, je tedy dostatečně měkké na to, aby společně se sušenkami vytvořilo (po zamíchání) jednotnou hmotu.

ch4
3

Poté, co se sušenky s máslem spojí v jednotnou hmotu, přeložíme ji do formy na cheesecake.

ch5
4

Nyní směs rozprostřeme na dno formy. Je potřeba hmotu co nejvíce utlačit, aby byl základ cheesecaku pevný a ve finálním stavu se nerozpadal. Poté, co máme hmotu rovnoměrně rozprostřenou a dostatečně utlačenou, dáme ji odpočívat do lednice a pustíme se do přípravy krému.

ch6
5

Do misky si dáme pár lžic jogurtu a smícháme s cukrem.

ch7
6

Připravíme si želatinu. Pokud pracujeme s práškovým ztužovadlem, výše uvedené množství smícháme s trochou vlažné vody a přimícháme do směsi cukru a jogurtu. Pokud pracujeme s želatinovými listy, potřebné množství zalijeme studenou vodou, necháme změknout cca 15 minut. Poté, co je želatina dostatečně hydratovaná, přidáme do jogurtové směsi. Jogurtovou směr mícháme do té doby, dokud není želatina zcela rozpuštěná.

ch8
7

Vyšleháme si smetanu, do které opatrně přimícháme jogurt s želatinou a zbylý jogurt. Mícháme jemnými pohyby zdola nahoru.

ch10
8

Umíchaný krém nalijeme na připravený základ. Pomocí stěrky vytvoříme hladký povrch. Pokud máme hotovo, dáme do lednice, aby krém začal tuhnout.

ch11
9

Nyní nastal čas, kdy začneme s přípravou poslední vrstvy, ganache. Opláchneme a osušíme jahody. Ty následně společně s cukrem rozmixujeme.

ch12
10

Vzniklé jahodové pyré smícháme s želatinou,lehce zahřejeme a rozpustíme v něm zbytek želatiny (možná bude potřeba přidat 1-2 lžíce vody).

ch13
11

Nakonec pyré naneseme na již zatuhlou vrstvu smetany. Opět pomocí stěrky vytvoříme hladký povrch. Pokud máme vše hotovo, dáme vzniklý cheesecake do lednice minimálně na 3 hodiny, aby ztuhl. Já osobně doporučuji nechat ho v lednici přes noc, budete tak mít jistotu, že se Vám při servírování nerozpadne. Při servírování můžete dozdobit čerstvými jahodami.

ch14

Zdroj: blog.giallozafferano.it