Pokud máte rádi ovocné zákusky, tak tyhle dortíky jsou přesně pro Vás. Jemná malinová pěna na křehké sušence zahalená do malinové polevy. A i když to na první pohled možná nevypadá, jsou skutečně plné malin. Žádné instantní směsi nebo ochucené ztužovače plné chemie a éček, ale opravdové maliny :)

Ingredience na 6 porcí

Malinové pyré:

 • 300 – 400 g mražených malin
 • Malinová pěna:
 • 125 g zakysané smetany
 • 125 g smetany ke šlehání
 • 80 g malinového pyré (neslazené)
 • 50 g cukru
 • 4 g práškové želatiny + voda

Malinová poleva:

 • 100 g malinového pyré (neslazené)
 • 150 g fondánu (polevy)
 • 50 g glukosy
 • 6 g práškové želatiny + voda

K sestavení 6 – 7 dortíků:

Postup

Celkový čas přípravy: 60 min

1

Maliny dejte do kastrolu, nechte trochu povolit a pak na mírném ohni nechte chvilku povařit. Ještě teplé maliny propasírujte přes plastové sítko. Chce to trochu trpělivosti a hlavně pasírovat opravdu dlouho, až vám zbudou jen zrníčka. Během pasírování je dobré pyré ze spodní strany sítka stírat. Celkové množství získaného pyré se může trochu lišit, záleží na kvalitě malin a pečlivosti při pasírování. Pro recept ho budete potřebovat celkem 180 g. Zbývající pyré můžete pár dnů uchovat v lednici nebo zamrazit.

2

elatinu dejte do misky a zalijte troškou vody, nechte cca 10 minut nabobtnat.
Smetanu vyšlehejte s cukrem, ne úplně do tuha. Zakysanou smetanu smíchejte s malinovým pyré a po částech přidejte ušlehanou smetanu. Podle chuti můžete přisladit.
Nabobtnalou želatinu dejte na pár sekund rozpustit do mikrovlnné trouby, pozor, nesmí se vařit. Přimíchejte k ní asi 2-3 lžíce malinové směsi a dobře promíchejte. Pak vraťte ke zbytku směsi a dobře promíchejte. Silikonovou formu položte na tácek, bude se lépe přenášet, a naplňte krémem. Přikryjte alobalem a dejte do mrazáku min. na 2-3 hodiny ztuhnout (klidně i přes noc).

Malinové mini dortíky
3

Želatinu dejte do misky, zalijte trochou vody a nechte cca 10 minut nabobtnat.
Fondán a glukosu dejte do kastrolku a na mírném ohni za občasného míchání přiveďte k varu. Přidejte malinové pyré a znovu přiveďte k varu. Odstavte, nechte chvilku zchladnout, pak vmíchejte nabobtnalou želatinu a dobře promíchejte.
Za občasného míchání nechte vychladnout, poleva by měla mírně zhoustnout. Čím déle vydržíte, tím lépe :)

4

Chladicí mřížku položte na tácek a vyskládejte na ni mražené dortíky. Polijte polevou, můžete i několikrát opakovat. Čím bude poleva řidší, tím více vrstev budete potřebovat. Polevu, která zteče z dortíků na tácek, použijte opakovaně.
Dortíky nechte chvilku okapat, pak po jednom přeneste opatrně na připravené linecké sušenky. Dobře to jde pomocí jehly na pečení, kterou zapíchněte nahoru do středu dortíku, čímž si ho přidržíte, a pomocí nože přendejte. Dortíky můžete ozdobit, třeba sekanými nesolenými pistáciemi.

Malinové mini dortíky