Tenhle dort mi dal pěkně zabrat! Poprvé jsem si poznamenala pečlivě všechny ingredience, ale recept potřeboval ještě doladit. Tak jsem ho připravila znova. Jenže tentokrát si zase obměněné ingredience nesepsala, že si jejich gramáže zapamatuji. No, nezapamatovala 😀 Takže ještě jednou, do třetice všeho dobrého, tentokrát už vybavená poznámkovým blokem a tužkou 😉 Povedlo se, „pokusní“ hosté si pochutnali. Tak doufám, že i vy.

Ingredience na 8 porcí

  • 200 g pekanů nebo vlašských ořechů
  • 20 datlí
  • 4 lžíce kokosového oleje
  • 100 g strouhaného kokosu
  • 800 ml kokosového mléka
  • 2 lžíce hořkého kakaa
  • 4 kostičky vysokoprocentní hořké čokolády
  • 15 g práškové želatiny

Postup

Celkový čas přípravy: 300 min

1

Nejméně hodinu předem si namočte v 500 ml kokosového mléka 100 g strouhaného kokosu.

2

V mixéru rozdrťte 200 g pekanů (lze případně nahradit vlaššskými ořechy), 10 pokrájených vypeckovaných datlí a 2 lžíce kokosového oleje. Vzniklou hmotu vložte do vhodné nádoby (já použila formu o průměru 22 cm) a tlakem prstů ji umačkejte rovnoměrně po dnu.

3

Takto připravenou krustu dortu dejte i s formou do lednice vychladit.
Mezitím, co se chladí, si připravte hlavní kokosovou vrstvu. Předem namočený kokos (včetně mléka) rozmixujte s 10 drobně pokrájenými datlemi. Ve 100 ml kokosového mléka si nechte nabobtnat 10 g želatiny podle návodu a pak ji za stálého míchání přiveďte k varu, aby se rozpustila. Nalijte ji do rozmixované kokosové směsi a dobře promíchejte. Hmotu nalijte na připravený dortový korpus a vraťte vychladit do lednice (minimálně na 1 hodinu).

4

Nakonec si nechte v cca 100 ml kokosového mléka nabobtnat 5 g práškové želatiny. Jakmile se tak stane, přiveďte směs za stálého míchání k varu, přilijte k ní zbytek kokosového mléka (100 ml), přidejte 2 lžíce kokosového oleje, 2 lžíce kakaa a 2 rozlámané kostičky čokolády. Dobře promíchejte, dokud se směs krásně nepropojí. Pak s ní zalijte připravený dort a dejte vychladit do lednice na několik hodin (ideálně přes noc).

5

Podávejte perfektně vychlazené, posypané nastrouhanou zbylou čokoládou.